fbpx
SINGLE BLOG

SONBAHAR DEKORASYONUNDA KULLABİLECEĞİNİZ RENKLER VE DEKORASYON FİKİRLERİ 

SONBAHAR DEKORASYONUNDA KULLABİLECEĞİNİZ RENKLER VE DEKORASYON FİKİRLERİ 

Sonbahar, yazın bitmesi havaların serinlemesiyle başlayan bir mevsim ancak doğanın bize sunduğu renkler bir o kadar içimizi ısıtacak renkler. Adeta soğuğa karşı bizi koruyan bir battaniye gibi renklerin verdiği hissiyat bizi ısıtıyor. 

Sonbahardan kışa doğru geçerken çoğunlukla evlerde vakit geçirmeye başlarız. Dışarda olsak bile sıcak evimizin hayaliyle koşarak döneriz. Peki bizi daha da ısıtacak renkleri dekorasyonumuzda nasıl kullanmalıyız?  

1.Koltuklar hangi renk olursa olsun üzerlerine koyacağınız renga renk yastıklar evin havasını tamamen değiştirecektir. Bir de koltuklarda hem ısınmak hem de dekorasyonumuza destek olacak bir battaniye bulundurmak kesinlikle farklı bir hava katacaktır. 

     

2. Duvarlarda özel alanlar yaratabilirsiniz. Sizi anlatan bir köşe evinize aidiyet hissi yaratacaktır. Aile fotoğrafları, sevdiğiniz bir sanatçının illüstrasyonu, yaptığınız bir tablo… Farklı sergileme fikirlerini sizin hayal gücünüze bırakıyorum😊 

    

3.Evinizin her yeri sizin ve her yerinde dinlenebilirsiniz. Ancak özel bir alan yaratıp burada hiçbir şey düşünmeden zihninizi boşaltıp, belki de kitap okuyup müzik dinleyebileceğiniz. Kendinizi motive edeceğiniz bir köşe yapabilirsiniz. Günlük koşuşturmalarda çokça ihtiyacımız oluyor😊 

  

4.Son dönemde neredeyse bir trend olmaya başlayan evlerdeki bitki yetiştiriciliği. Güzel de oldu aslında, özümüzü hatırlamaya başlamak doğa ile iç içeymişçesine yaşamak. Yeşilin huzur veren bir etkisi olduğu zaten tartışılmaz. Bir de çokça evde vakit geçirirken neden mini bir orman köşemiz olmasın ve huzur bulmayalım😊 

  

5.Evinizin farklı noktalarında kullanabileceğiniz küçük obje, vazo ve dekoratif ürünlerinize biraz renk katarak evinizde hoş ayrıntılar oluşturabilirsiniz. 

 

6. Renk seçimlerinde karşıt (zıt) renkleri tercih etmek daha dengeli bir hava oluşturacağı için yormayacaktır. Mutlu mesut yaşayacağınız, içinden çıkmak istemeyeceğiz bir mekân yaratılmış olur. 

  

7. Aydınlatma olarak bir lambader tercih edecekseniz, evin parlayan dikkat çekici nesneyi o olmalıdır. Sadece aydınlatmak için değil, dekorasyonu tamamlayan önemli bir parçadır. Loş ışığında romantik sohbetler edip, keyifle kitabınızı okuyabilirsiniz. 

 

*SODD Design-Jellyfish Lambader 

Keyifle, rengarenk, enerji dolu bir sonbahar olması dileğiyle… 

 

 

Yazmaya başlayın ve aramak için Enter tuşuna basın

Sohbeti Başlat
Size nasıl yardımcı olabilirim?